fbpx

Bale – Dans

Bale Eğitimi

Bale ve modern dans sanatına ilgi duyan bebeklikten yetişkinliğe, her yaştan insana eğitim sunmaktadır. Profesyonel dansçı olmasa bile her birey, doğru çalışma ile eğitimli bir bedene sahip olabilir. Kültürel olarak geniş bir bakış açısı kazanarak, bilinçli bir sanat izleyicisi olabilir.

Profesyonel dansçılık ise çok sıkı bir çalışma, istek ve yetenek gerektirir. Bale de profesyonel olarak ilerlemek isteyen ya da hobi olarak ilgilenmek isteyen bütün öğrencilerimizi hedefleri doğrultusunda yönlendiriyoruz. Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. Bale dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor sanatlarının ileri standartda birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca “dans” anlamına gelen “ballo” ya da “balletto” sözcüğünden türetilmiştir. Bale uzun yıllar süren bir eğitimle öğrenilir, çoğunlukla müzikli yapılır. Erkek dansçılara “balet – yalnız bu deyim sadece Türkiye’de kullanılmaktadır.

Dünyanın diğer ülkelerinde erkek sanatçılara bale dansçısı denir – “, kadın dansçılara “balerin” denir. Balede tayt, mayo ve “tütü” denilen özel etek ve bunun gibi giysiler kullanılır. Bale terminolojisinde ayakların tam parmak ucunda durmasını sağlayan ayakkabıya “point” ya da “puant” denir. Bale yapılmadan önce esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır; yoksa ısınılmadan hareketler yapıldığı için kaslar yırtılabilir ya da vücudun bir yerini incitebilir.

Profesyonel dans
Profesyonel dansçılık ise çok sıkı bir çalışma, istek ve yetenek gerektirir. Bale de profesyonel olarak ilerlemek isteyen ya da hobi olarak ilgilenmek isteyen bütün öğrencilerimizi hedefleri doğrultusunda yönlendiriyoruz.

Hizmetlerimiz

Kişiye özel Bale dersleri
Çocuklara Bale eğitimi
Gençlere Bale eğitimi
Yetişkin Bale eğitimi
Profesyonel dansçılık eğitimi

Sohbeti başlat.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabirim ?
Powered by