fbpx

Bateri

Bateri

BATERİ EĞİTİM SÜRECİ;

BATERİ EĞİTİMİ 4 KURDAN OLUŞMAKTADIR VE HER BİR KUR 40 HAFTA (10 AY) DEVAM ETMEKTEDİR.

BİR KURU BAŞARI İLE TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE BAŞARI BELGESİ VERİLMEKTEDİR.

4 KUR TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA VERİLMEKTEDİR.

DOUBLE PROGRAM İLE 10 AYLIK DÖNEMDE 2 KUR ALAN ÖĞRENCİ RESMİ SERTİFİKA PROGRAMINI 2 YILDA TAMAMLAYABİLİR VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA ALABİLİR.

BATERİ EĞİTİMİNE 4 YAŞTAN İTİBAREN HERKES KATILABİLİR.

BATERİ 1.  – KUR TEMEL EĞİTİM (40 HAFTA )

BATERİ 2. – KUR ORTA SEVİYE (40 HAFTA )

BATERİ 3.  -KUR İLERİ SEVİYE (40 HAFTA )

BATERİ 4. –UZMANLIK (MASTER CLASS) (40 HAFTA )

BATERİ DERS PROGRAMI: BATERİ DERSLERİ HAFTADA 1 DERS SAATİ BİREYSEL BATERİ EĞİTİMİ VE 1 DERS SAATİ SOLFEJ –MÜZİK TEORİSİ ŞEKLİNDE YAPILIR.

(DOUBLE PROGRAMLARDA HAFTADA 2 GÜN 1 SAAT BATERİ EĞİTİMİ YAPILIR)

1 KURU TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE BAŞARI BELGESİ VERİLİR VE SANAT GECESİNDE SEYİRCİ ÖNÜNDE PERFORMANS YAPMA İMKÂNI SAĞLANIR.

*  *  *  *  *  *  *

BATERİ HAKKINDA

Bateri, vurmalı çalgı takımı. Şarkılarda ritim tutmaya yarar. Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Bateri çalma hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektirir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri, dörtlük ritmin üzerine dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak teknikleri (eğer twin pedal tercih edilirse sol ayak için de aynı egzersizler uygulanabilir), hi-hat ile dörtlük,sekizlik,onaltılık saymak gibi sol ayak teknikleri ve tabiki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır.

 

Bateri Eğitimi

Bateri temel düzeyde, genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı programdır.

 

Konu Başlıkları

Müziğin temel öğeleri, Bateri çalmada oturuş ve bağet tutuş tekniği, Müzik eşittir ritim. Bu da demektir ki her müzisyen aslında ritimcidir. Elektronik müzikten pop ,rock,metal müziğe kadar her tür müziğin temelini oluşturan davul enstrümanını öğrenmeye hazır mısınız.

Sohbeti başlat.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabirim ?
Powered by