fbpx

Keman

KEMAN

KEMAN EĞİTİM SÜRECİ ;

KEMAN EĞİTİMİ 4 KURDAN OLUŞMAKTADIR VE HER BİR KUR 40 HAFTA (10 AY) DEVAM ETMEKTEDİR.

BİR KURU BAŞARI İLE TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE BAŞARI BELGESİ VERİLMEKTEDİR.

4 KUR TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA VERİLMEKTEDİR.

DOUBLE PROGRAM İLE 10 AYLIK DÖNEMDE 2 KUR ALAN ÖĞRENCİ RESMİ SERTİFİKA PROGRAMINI 2 YILDA TAMAMLAYABİLİR VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA ALABİLİR.

KEMAN EĞİTİMİNE 7 YAŞTAN İTİBAREN HERKES KATILABİLİR.

KEMAN 1.  – KUR TEMEL EĞİTİM (40 HAFTA )

KEMAN 2. – KUR ORTA SEVİYE (40 HAFTA )

KEMAN 3.  -KUR İLERİ SEVİYE (40 HAFTA )

KEMAN 4. –UZMANLIK (MASTER CLASS) (40 HAFTA )

KEMAN DERS PROGRAMI: KEMAN DERSLERİ HAFTADA 1 DERS SAATİ BİREYSEL KEMAN EĞİTİMİ VE 1 DERS SAATİ SOLFEJ –MÜZİK TEORİSİ ŞEKLİNDE YAPILIR.

(DOUBLE PROGRAMLARDA HAFTADA 2 GÜN 1 SAAT KEMAN EĞİTİMİ YAPILIR)

KEMAN DERSLERİ BİREBİR YAPILDIĞI GİBİ 6 KİŞİLİK GRUP DERSİ OLARAKTA YAPILMAKTADIR..

GRUP DERSLERİ HAFTADA 2 SAAT KEMAN VE 1 SAAT SOLFEJ- MÜZİK TEORİSİ ŞEKLİNDE YAPILMAKTADIR.

1 KURU TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE BAŞARI BELGESİ VERİLİR VE SANAT GECESİNDE SEYİRCİ ÖNÜNDE PERFORMANS YAPMA İMKÂNI SAĞLANIR.

*  *  *  *  *  *  *

Keman, Viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin en yüksek tondan çalan, en küçük üyesidir. Dört teli vardır. Akord sesleri pesten tize sol, re, la ve mi’dir.

Keman yayına arşe denir. Arşede yapay ya da gerçek at kılının yanı sıra ham misina olarak adlandırılan bir madde de kullanılabilir. Ayrıca yayını düzgünleştirmek ve sesi güzelleştirmek amacıyla arşeye reçine adı verilen madde sürülür. Reçinenin rengi bala benzer. Katı bir maddedir. Almanca Geige, Fransızca Violon, İngilizce Violin, İtalyanca Violino’dur. Uzunluğu 60 cm’dir. Yayla çalınan telli bir çalgıdır. Notası, ikinci çizgi Sol açkısı ile yazılır. Orkestralarda, genel olarak (Solo, I, II) üç partisi bulunur. Solo ve eşlik görevi verilir (özellikle bir solo çalgıdır). Hiçbir çalgıda olmayan ses rengiyle, çok zengin bir anlatım gücü vardır.

Kemanı çalmayı öğrenmek emek ister.Uzun bir süre yay tutuşu ve yay çekmeyi öğrendikten sonra bilinen şarkılar çalınmaya başlanır.Keman çalmaya küçük yaşta başlamak daha iyidir.

Hizmetlerimiz – Beylikdüzü Keman Kursu Keman dersi Kişiye özel keman dersleri Çocuklara Keman eğitimi Gençlere Keman eğitimi Yetişkin Keman eğitimi Keman tutuş çalışmaları. Yay tutuş çalışmaları. Bütün Teller üzerinde çekerek ve iterek yay egzersizleri. Sağ sol el kombinasyonunu sağlama.

Müzik ve müzik teorisi Basit kalıplarla geçiş. İleri nota okuma teknikleri. Enstrümana uygun gerek klasik gerekse günümüz müziğinden seçilmiş repertuar çalışması ve uygulanması. Keman Eğitimi Batı müziğinde, kemanı temel düzeyde genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilmesinin hedeflendiği bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Müziğin temel öğeleri, keman çalmada duruş ve tutuş, keman çalmada birinci konum ve temel yay teknikleri, sol majör ve mi minör diziler, re majör ve si minör diziler, la majör ve fa diyez minör diziler, fa majör ve re minör diziler, do majör ve la minör diziler.

Keman Eğitimi

Batı müziğinde, kemanı temel düzeyde genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilmesinin hedeflendiği bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları

Müziğin temel öğeleri, keman çalmada duruş ve tutuş, keman çalmada birinci konum ve temel yay teknikleri, sol majör ve mi minör diziler, re majör ve si minör diziler, la majör ve fa diyez minör diziler, fa majör ve re minör diziler, do majör ve la minör diziler.

Sohbeti başlat.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabirim ?
Powered by