fbpx

Bateri

Bateri


Bateri, vurmalı çalgı takımı. Şarkılarda ritim tutmaya yarar. Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Bateri çalma hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektirir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri, dörtlük ritmin üzerine dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak teknikleri (eğer twin pedal tercih edilirse sol ayak için de aynı egzersizler uygulanabilir), hi-hat ile dörtlük,sekizlik,onaltılık saymak gibi sol ayak teknikleri ve tabiki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır.

 

Bateri Eğitimi

Bateri temel düzeyde, genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı programdır.

Konu Başlıkları

Müziğin temel öğeleri, Bateri çalmada oturuş ve bağet tutuş tekniği, Müzik eşittir ritim. Bu da demektir ki her müzisyen aslında ritimcidir. Elektronik müzikten pop ,rock,metal müziğe kadar her tür müziğin temelini oluşturan davul enstrümanını öğrenmeye hazır mısınız.

Sohbeti başlat.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabirim ?
Powered by